Gdzie w Tatry nie do Zakopanego? Oto najlepsze propozycje

Czy wiesz, że choć Zakopane ma tylko około 27 tys. stałych mieszkańców, to w okresie wakacyjnym w mieście każdego dnia przebywa nawet około 250 tys. osób? Stolica polskich Tatr wciąż przyciąga klimatem, turystyczną marką i wieloma atrakcjami, natomiast nie sposób nie zauważyć, że jest zatłoczona, gwarna i szybko traci swój tradycyjny urok. Widać to chociażby po ekspansywnej zabudowie i wszechobecnej komercji. Nic dziwnego, że fani Tatr szukają alternatyw dla Zakopanego, a tych na szczęście nie brakuje. W naszym artykule podpowiadamy, gdzie warto wybrać się w Tatry, ale nie do Zakopanego. Oto najlepsze propozycje dla szukających autentycznej góralszczyzny, spokoju oraz bliskości przyrody.

Kościelisko

Kościelisko to malownicza wieś położona obok Zakopanego, granicząca ze stolicą polskich Tatr, dlatego ciesząca się dużą popularnością wśród turystów, którzy chcą uciec od zgiełku dużego miasta, jednocześnie zachowując łatwy dostęp do jego największych atrakcji.

Kościelisko jest idealnym punktem wypadowym do zwiedzania regionu, co docenią osoby preferujące aktywny wypoczynek. Blisko stąd do Doliny Kościeliskiej, Doliny Małej Łąki, Doliny Chochołowskiej, Doliny Białego czy najpiękniejszych jaskiń udostępnionych dla ruchu turystycznego, jak Jaskinia Mylna.

Na komfortowe pobyty w Kościelisku oczywiście zapraszamy do jedynego w tej miejscowości hotelu, trzygwiazdkowego Hotelu Eco Tatry. Możemy się pochwalić m.in. zjawiskowym widokiem na Giewont, dostępem do strefy SPA, naszym gościom zapewniamy także bezpłatny parking (w cenie pobytu) oraz szereg innych udogodnień i atrakcji.

Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska to szybko zyskująca na popularności miejscowość pod Tatrami, położona około 15 kilometrów od Zakopanego. Jej niewątpliwym atutem jest bliskość Morskiego Oka, czyli jednej z największych atrakcji Tatr. Miejscowość słynie z fantastycznych widoków oraz bardzo popularnego kompleksu basenowego zasilanego wodą termalną.

Termy z noclegiem? To bardzo dobry pomysł na pobyt pod Tatrami, o czym przekonujemy w osobnym artykule na naszym blogu.

Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska kojarzy się przede wszystkim z jednym z najlepszych w regionie ośrodków narciarskich, czyli Kotelnicą Białczańską. Ta miejscowość może być jednak atrakcyjnym wyborem także poza sezonem zimowym, np. w wakacje. Białka mocno kontrastuje z Zakopanem pod względem spokojnej, wręcz sennej atmosfery. Jest to również dobry punkt wypadowy do zwiedzania regionu, w tym przepięknego Jeziora Czorsztyńskiego.

Małe Ciche

Małe Ciche to spokojna wieś położona nieopodal Zakopanego, która także może się pochwalić atrakcyjną stacją narciarską. To dobry wybór dla osób, które pod Tatrami szukają spokoju, lubią wypoczywać nieco na uboczu, ale chcą też zachować łatwy dostęp do największych atrakcji regionu, na czele z Zakopanem – dojazd własnym samochodem z Małego Cichego nie powinien zająć więcej niż 15-20 minut przy normalnych warunkach drogowych.

Chochołów

Chochołów to już propozycja dla osób, które na Podhalu szukają przede wszystkim autentyzmu i śladów tradycji regionu. Wieś słynie z pięknych, dobrze zachowanych góralskich chat, których widok jest miłą odmianą po spacerze Krupówkami, gdzie zaczyna dominować nowoczesna i niespójna zabudowa.

Magnesem przyciągającym do Chochołowa są również tamtejsze termy, największe w regionie, oferujące mnóstwo atrakcji dla gości w każdym wieku.

Jurgów

Jurgów to urokliwa wieś położona tuż przy granicy ze Słowacją, która w dużej mierze zachowała swój tradycyjny charakter. Nie jest tak zatłoczona jak miejscowości znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie Zakopanego. Znajduje się tutaj popularna, zwłaszcza wśród zaawansowanych narciarzy, stacja narciarska z trasami o sporym poziomie trudności.

Poronin

Poronin to wieś położona kilka kilometrów od Zakopanego, przez lata słynąca z osobliwego muzeum poświęconego postaci Lenina. Dziś Poronin to przede wszystkim „sypialnia” Zakopanego i dobry, spokojniejszy punkt wypadowy do zwiedzania stolicy polskich Tatr oraz wypadów na górskie szlaki.

Jak widzisz jest tutaj w czym wybierać i szukając miejsca na pobyt pod Tatrami, ale nie w samym Zakopanem, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Już teraz zapoznaj się z naszymi aktualnymi pakietami pobytowymi, w tym na wakacje, i przekonaj się, że wybierając się w Tatry nie do Zakopanego warto postawić właśnie na Hotel Eco Tatry w Kościelisku.

Podobne wpisy