podhale-koscielisko

Kościelisko: mniej znane oblicze Podhala

Wielu osobom Podhale kojarzy się wyłącznie z Zakopanem. Owszem, w ostatnich latach na popularności zyskują inne miejscowości turystyczne, jak Poronin czy Bukowina Tatrzańska, natomiast to Zakopane dumnie dzierży miano stolicy Tatr i „zimowej stolicy Polski”. Jeśli w Podhalu cenisz sobie przede wszystkim piękne widoki, duży wybór atrakcyjnych szlaków górskich, góralską kulturę i charakterystyczną architekturę, to warto poszerzyć horyzonty i wybrać się np. do Kościeliska. Ta urokliwa miejscowość jest doskonałym punktem wypadowym do zwiedzania Tatr, gwarantującym również błogi wypoczynek z dala od zakopiańskiego harmidru i tłoku.

Hotel Eco Tatry zaprasza do zatrzymania się w Kościelisku i poznania innego oblicza Podhala. Mamy argumenty, które powinny Cię do tego przekonać.

„Prawie” jak dzielnica Zakopanego

Nie brakuje osób, które są święcie przekonane, że Kościelisko to właśnie jedna z dzielnic Zakopanego. Tymczasem mówimy tutaj o niezależnej miejscowości – fakt, że sąsiadującej z Zakopanem. Z Kościeliska do stolicy polskich Tatr można dojść spacerem czy dojechać samochodem.

Taka lokalizacja przynosi konkretną korzyść: z jednej strony zachowujemy bezpośredni kontakt z Zakopanem, a z drugiej „uciekamy” przed zgiełkiem tego miasta, mogąc napawać się bliskością przyrody, ciszą, spokojem i pięknymi widokami.

Warto również podkreślić, że w Kościelisku wciąż można znaleźć i poczuć prawdziwy klimat Podhala. Miejscowość nie jest tak skomercjalizowana jak Zakopane, czy nawet Poronin, Białka Tatrzańska czy Bukowina Tatrzańska. Spacerując po Kościelisku znajdziesz wiele tradycyjnych góralskich domów i chat oraz liczne ślady podhalańskiego folkloru.

Kościelisko, czyli jeden z najlepszych punktów widokowych na Podhalu

Wizytówką Kościeliska i dobrym powodem, aby wybrać tę miejscowość kosztem Zakopanego, są fantastyczne widoki. Trudno o lepszy „spot” do podziwiania panoramy Tatr, zwłaszcza Zachodnich. Z Kościeliska doskonale widać przede wszystkim Giewont, czyli najsłynniejszy szczyt polskich gór. W pogodny dzień bez problemu da się dostrzec krzyż na Giewoncie, a nawet kolejki ludzi próbujących dostać się na szczyt góry.

Mnóstwo opcji spędzania wolnego czasu pod Tatrami

Kościelisko to doskonała lokalizacja dla osób, które jadą pod Tatry nie tylko dla widoków i atmosfery, ale także aktywnego wypoczynku. Z tej urokliwej, wciąż tradycyjnej podhalańskiej miejscowości, startuje wiele atrakcyjnych szlaków, co pozwala zaplanować sobie całodzienne wycieczki.

Na dobry początek, w ramach rozgrzewki, warto wybrać się na Gubałówkę i Butorowy Wierch. Następnie koniecznie trzeba odwiedzić dwie piękne doliny, czyli Kościeliską i Chochołowską (idąc do Kościeliskiej po drodze mijamy kilka jaskiń – to coś dla fanów silnych emocji!). Ambitni i cieszący się dobrą kondycją mogą przejść szlak od Nędzówki na Giewont i dalej do Doliny Małej Łąki.

Opcji jest naprawdę całe mnóstwo, a gotowe plany wycieczek z Kościeliska znajdziesz w osobnym artykule na naszym blogu.

Aktywny wypoczynek również zimą

Jeśli preferujesz przyjazd w polskie góry w okresie zimowym, to pobyt w Kościelisku na pewno Cię nie zawiedzie. Nie dość, że na wyciągnięcie ręki masz najlepsze ośrodki narciarskie na Podhalu, to jeszcze możesz korzystać z lokalnych, rodzinnych wyciągów, np. na Polanie Biały Potok (idealny na początek nauki jazdy na nartach).

Tuż przy naszym hotelu biegną również atrakcyjne trasy do uprawiania narciarstwa biegowego – co ważne, z dala od tłumów innych biegaczy, spalin samochodowych i zakopiańskiego gwaru.

Odkryj Kościelisko, zanim zawita do niego masowa turystyka

Przekonaliśmy Cię do spędzenia kilku dni czy nawet całego urlopu w Kościelisku? Wierzymy, że tak! W takim razie już teraz zapraszamy do zarezerwowania pobytu w trzygwiazdkowym Hotelu Eco Tatry – jedynym hotelu w Kościelisku, gwarantującym wysoki komfort pobytu, dostęp do strefy SPA, bezpłatny parking dla gości oraz pakiety pobytowe z pysznymi śniadaniami lub pełnym wyżywieniem.

Więcej powodów, dla których warto zatrzymać się w naszym hotelu z widokiem na Tatry, znajdziesz innym artykule na blogu.

Podobne wpisy