Termy z noclegiem? To bardzo dobry pomysł!

Polska ma jedne z najzasobniejszych źródeł wody termalnej w Europie. Póki co wykorzystujemy je głównie do celów rekreacyjnych i zdrowotnych, w czym przoduje region Podhala. W okolicach Zakopanego działa kilka wyjątkowo atrakcyjnych kompleksów termalnych zasilanych naturalnie ciepłą, wysoko zmineralizowaną wodą. Jeśli mieszkasz w centralnej czy północnej Polsce, a chcesz zażyć takiej regeneracyjnej kąpieli, to prawdopodobnie zainteresuje Cię opcja wybrania się na termy z noclegiem. Jest to znakomity pomysł, o czym przekonujemy w naszym artykule.

Dlaczego warto odwiedzić termy na Podhalu?

Podstawowym argumentem jest to, że właśnie na Podhalu pozyskuje się najcenniejszą wodę termalną, czyli taką, która zawiera wszystkie kluczowe minerały, ma korzystny bilans jonowy, a przy tym dzięki naturalnie wysokiej temperaturze na wypływie nie wymaga dodatkowego podgrzewania (wręcz schładzania).

Jeśli Twoim celem jest nie tylko sama zabawa w wodzie i korzystanie z atrakcji wodnych kompleksu basenowego, ale też odniesienie korzyści zdrowotnych z kąpieli termalnych, to najlepszym wyborem będzie wyjazd na termy w regionie Zakopanego, gdzie znajdziesz obiekty zasilane wodą o właściwościach terapeutycznych.

Liczne korzyści dla zdrowia

Woda termalna jest jedną z najcenniejszych substancji występujących na naszej planecie. Pozyskuje się ją z głębokich pokładów ziemi, gdzie jest chroniona przed zanieczyszczeniami i jednocześnie nasycana minerałami.

Kąpiele termalne mają zbawienny wpływ na ludzki organizm, zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym, mogąc stanowić formę terapii uzupełniającej w przypadkach m.in.:

  • Kontuzji ortopedycznych;
  • Problemów dermatologicznych;
  • Chorób kobiecych;
  • Chorób o podłożu reumatycznym;
  • Bólów kręgosłupa, mięśni i stawów;
  • Przewlekłego zmęczenia;
  • Stresu, nerwicy, nawet depresji;

Weekend z termami? Trudno o lepszy pomysł na szybką regenerację

Jeśli czujesz, że Twoje wewnętrzne baterie są bliskie wyczerpania, a to odbija się na Twoim stanie psychicznym, to warto zafundować sobie choć krótki, a przy tym efektywny odpoczynek. Znakomitą propozycją będzie spędzenie weekendu pod Tatrami.

Możesz wykorzystać ten krótki czas na kąpiele w wodzie termalnej, trekking po górach czy uprawianie sportów zimowych. Tutaj szczególnie rekomendujemy odpoczynek na termach po całodziennej aktywności fizycznej, co sprzyja szybkiej regeneracji organizmu.

Termy z noclegiem to super opcja dla osób, które czeka dłuższa podróż na Podhale

Jeśli mieszkasz na tyle daleko od Zakopanego, że jednodniowy wypad na termy mija się z celem (długa i męcząca podróż), to skorzystaj z naszej podpowiedzi i wybierz się na termy z noclegiem. Dzięki temu rozwiązaniu ta forma rekreacji i regeneracji jest dostępna również dla osób z odległych zakątków Polski. Nasza propozycja? Zarezerwuj pobyt w Hotelu Eco Tatry i wyrusz na Podhale w piątek po pracy, dzięki czemu zyskasz cały weekend na błogi odpoczynek w bardzo komfortowych warunkach.

Zapraszamy do Hotelu Eco Tatry

Hotel Eco Tatry w Kościelisku to doskonały wybór dla osób, które planują wypad na termy na Podhalu i szukają sprawdzonego noclegu w bardzo atrakcyjnej cenie i blisko najlepszych kompleksów basenowych.

Atutem naszego obiektu jest znakomita lokalizacja – bardzo szybko dojedziesz od nas własnym samochodem czy nawet komunikacją zbiorową m.in. do:

  • Term Chochołowskich w Chochołowie – podróż zajmuje około 15 minut;
  • Term BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej– dojedziesz do nich w czasie około 35 minut;
  • Term BANIA w Białce Tatrzańskiej– dojazd nie powinien przekroczyć 45 minut;

Większość naszych gości wybiera położone najbliżej Termy Chochołowskie, nie tylko z uwagi na odległość, ale także wielkość tego obiektu, ogrom atrakcji i bardzo wysoki standard, który docenią i dorośli, i dzieci oraz młodzież.

Po powrocie z term do Hotelu Eco Tatry możesz kontynuować relaksację w naszej strefie SPA, napawać się widokiem na Giewont, odpocząć w komfortowym pokoju czy np. wypić drinka w Caffe Barze „Liliowy”. Przyznasz chyba, że jest to bardzo dobry pomysł na udany weekend we dwoje lub z całą rodziną.

Zajrzyj też do innych artykułów na blogu, z których dowiesz się m.in., gdzie warto wybrać się na narty z dala od zgiełku Zakopanego, a także dlaczego warto poznać uroki Kościeliska, czyli jednej z wciąż nieodkrytych przez masową turystykę pereł Podhala.

Podobne wpisy