Sezon narciarski w Kościelisku i okolicy. Wybierz się na narty z dala od gwaru Zakopanego!

Polskie Tatry to naturalny kierunek dla osób, którym góry jednoznacznie kojarzą się z nartami. Na Podhalu nie brakuje nowoczesnych, godnych polecenia stacji narciarskich, które śmiało mogą konkurować z tymi np. w Czechach. Warto przy tym podkreślić, że pobyty narciarskie w polskich Tatrach są odczuwalnie tańsze niż chociażby w Alpach czy nawet po słowackiej stronie Tatr.

Jeśli właśnie szukasz inspiracji na rodzinny wyjazd połączony z szaleństwami na stoku, to zacznij sezon narciarski w Kościelisku i okolicy. Dlaczego warto? Które stacje są szczególnie godne zainteresowania? Dowiesz się tego z naszego poradnika.

Mniejszy tłok

Wiele osób wybierających się na narty w Polsce narzeka na długie kolejki do wyciągów – i to rzeczywiście jest problem, natomiast głównie w tych najpopularniejszych ośrodkach, jak np. w Zakopanem.

Wyciągi narciarskie w Kościelisku i okolicy, szczególnie te mniejsze, nie są aż tak oblegane, dzięki czemu można w nich uniknąć frustrujących kolejek i do maksimum wykorzystać zakupiony karnet.

Lepsze ceny

W dobie wysokiej inflacji, która oczywiście przekłada się również na ceny karnetów i biletów czasowych, wiele osób zaczyna się rozglądać za tańszymi stacjami narciarskimi. W ich poszukiwaniu warto wybrać się do Kościeliska.

Tutejsze wyciągi narciarskie nie są może spektakularnie długie, natomiast oferują bardzo dobry stosunek ceny do jakości przygotowania i poziomu trudności trasy. Jeśli nie potrzebujesz wielkiego ośrodka z mnóstwem tras, w tym FIS-owskich, to śmiało możesz zabrać rodzinę na narty do Kościeliska.

Narty w Kościelisku to idealna opcja dla początkujących narciarzy

Trzeba wyraźnie podkreślić, że na terenie Gminy Kościelisko znajdują się wyciągi narciarskie, które mogą usatysfakcjonować wyłącznie osoby początkujące oraz średnio zaawansowane. Stosunkowo łatwe trasy są idealne do nauki jazdy na nartach oraz doskonalenia techniki.

Z tego też powodu sezon narciarski w Kościelisku zalicza wiele rodzin z dziećmi, dla których priorytetem jest to, aby najmłodsi złapali bakcyla narciarstwa i mogli poznać podstawy jazdy w bezpiecznych, komfortowych warunkach.

Wyciągi narciarskie na terenie Gminy Kościelisko

Na terenie Gminy Kościelisko działa kilka wartych zainteresowania wyciągów narciarskich o różnym stopniu trudności. Wspomnijmy tutaj przede wszystkim o:

  • Witów-Ski– tutaj mamy już do czynienia z pełnoprawną stacją narciarską z koleją linową o długości 1000 metrów i wyciągiem orczykowym o długości 120 metrów, ze szkółką narciarską, parkingiem oraz bazą gastronomiczną;
  • Polana Biały Potok– bardzo popularny wśród rodzin z dziećmi wyciąg narciarski położony blisko Hotelu Eco Tatry. Oferuje cztery wyciągi orczykowe o długości odpowiednio: 200, 220, 250 i 300 metrów. To znakomita stacja do nauki jazdy, szczególnie z małymi dziećmi;
  • Stacji Narciarskiej Szymaszkowa, której górna stacja znajduje się w Kościelisku;

Rada

Jeśli jesteście zaawansowanymi narciarzami, to i tak warto zatrzymać się w Kościelisku, aby przez kilka dni „rozgrzać” się na mniej wymagających stokach, a następnie wyskoczyć np. na Kasprowy Wierch czy Harendę, gdzie silne emocje są już gwarantowane.

Pobyt narciarski w Kościelisku: zatrzymaj się w komfortowym Hotelu Eco Tatry

Trzygwiazdkowy Hotel Eco Tatry to jedyny hotel w Kościelisku, który jest idealnym punktem wypadowym na narty – i to nie tylko zjazdowe. Tuż przy naszym hotelu biegnie trasa narciarstwa biegowego. Bardzo łatwo dostaniesz się z naszego obiektu do wymienionych wyciągów narciarskich na terenie Gminy Kościelisko, jak i do ośrodków w Zakopanem czy na Słowacji.

Sam Hotel Eco Tatry zagwarantuje Tobie i Twoim bliskim bardzo wysoki komfort pobytu. Jesteśmy fantastycznym wyborem dla par i rodzin z dziećmi, oferując m.in. dostęp do strefy SPA z sauną fińską (suchą), sauną infrared, jacuzzi czy leżankami. W strefie można się zregenerować po szaleństwach na stoku, załagodzić delikatne kontuzje i odzyskać pełnię sił na kolejne dni spędzone na stoku.

Więcej powodów, dla których warto zatrzymać się w naszym hotelu z widokiem na Tatry, znajdziesz w osobnym artykule na blogu.

Podobne wpisy