Co warto zjeść przed wycieczką w góry, a co po niej?

Odpowiednio zbilansowane i dobrane posiłki są bardzo ważnym elementem funkcjonowania ludzkiego organizmu. W sytuacji, gdy wybieramy się na wycieczkę w góry jeszcze bardziej musimy skupić się na tym, co zjemy przed nią i po niej. Odpowiednie posiłki pozwolą nam zachować energię przez cały czas trwania wycieczki, jak również zregenerować siły po niej.

Jakie posiłki są dobre przed i po wycieczce w góry?

Wiele osób wyjeżdżając na urlopy nie zastanawia się zbytnio nad wybieranymi posiłkami. Jest to najczęściej powielany błąd, zwłaszcza wśród osób planujących piesze wycieczki. Jako że tego rodzaju trasy zajmują sporo czasu, większość osób wychodzi na szlak zaraz po śniadaniu. Najgorszym pomysłem jest wyjście w trasę o pustym żołądku. Takie postępowanie sprawi, że już po krótkiej chwili nie będziemy mieć sił, aby pójść dalej.

Planując górską wycieczkę, najlepiej zarezerwować nocleg ze śniadaniem. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, który musielibyśmy przeznaczyć na poszukiwanie restauracji, zamówienie posiłku i realizację zamówienia. Korzystając ze śniadania w pakiecie z noclegiem możemy zjeść pożywne śniadanie z lokalnych produktów, które da nam niezapomniane doznania smakowe i dostarczy energii na całą trasę. W posiłku przed dłuższą wycieczką warto zawrzeć wszystkie makroskładniki, czyli węglowodany, które dostarczą nam odpowiednią porcję energii, oraz białka i tłuszcze zapewniające nam uczucie sytości przez długi czas.

Wiele osób będąc w górach zadowala się szybkimi posiłkami z budek przy drodze. Tego rodzaju jedzenie nie tylko nie jest najzdrowszym rozwiązaniem, ale dodatkowo sprawi że będziemy czuli się ociężale, co znacznie obniży nasze poczucie komfortu podczas trasy. Będąc w górach powinniśmy przede wszystkim korzystać z lokalnych produktów, charakteryzujących się wysoką jakością i doskonałym smakiem.

Po górskich wycieczkach należy spożyć odpowiednio zbilansowany posiłek, aby nasz organizm mógł się zregenerować. W składzie takiego posiłku powinniśmy uwzględnić produkty białkowe, wpływające pozytywnie na regenerację mięśni po długotrwałym wysiłku. Tradycyjne dania serwowane w górach świetnie sprawdzą się w roli posiłków po tego rodzaju aktywności fizycznej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *