Ciekawe imprezy biegowe w Tatrach

Jeśli miejskie maratony i trasy biegowe w niskich górach nie są już dla Ciebie wyzwaniem, pamiętaj, że możesz przejść na wyższy poziom i wziąć udział w jednej z tatrzańskich imprez biegowych. Co roku turystyczne trasy Tatrzańskiego Parku Narodowego pokonują najbardziej wytrzymali i wyćwiczeni biegacze z Polski, i nie tylko. Możesz do nich dołączyć. Do wyboru masz cykliczne zawody biegowe o różnym stopniu trudności. Poniżej wymieniamy te najciekawsze.

Najbardziej ekstremalne tatrzańskie zawody biegowe

Sportowcy lubią adrenalinę. A tej nie brakuje na tatrzańskich trasach. Miłośnicy ekstremalnych sportowych przygód mogą sprawdzić się podczas Tatrzańskiego Festiwalu Biegowego, w ramach którego odbywa się kilka różnych zawodów biegowych. Jeśli czujesz się na siłach, możesz wziąć udział w Tatra SkyMarathon. Bieg liczy 40 km, a przewyższenie na trasie wynosi ponad 3100 m. Zawodnicy startują z Kościeliska i biegną przez Przełęcz w Grzybowcu, Kopę Kondracką, Halę Ornak, i dalej przez Kończysty Wierch i Polanę Trzydniowiańską z powrotem do punktu startowego. Alternatywnie możesz rozważyć mniej wymagające zawody w ramach festiwalu: Bieg Świstaka lub Tatra Fest Bieg.

Planując przyjazd do Zakopanego, weź pod uwagę, że intensywny wysiłek na górskich szlakach trzeba dobrze odespać. Najlepiej w wygodnym łóżku w hotelu dla dorosłych. Jest to szczególnie ważne, jeśli zamierzasz wziąć udział w najbardziej ekstremalnej tatrzańskiej imprezie biegowej – Biegu Granią Tatr. Jest to wyścig biegowy na trasie o przewyższeniu ponad 5000 m i długości 71 km. Trasa biegu jest bardzo wymagająca technicznie, a pogoda na grani zmienia się jak w kalejdoskopie. Trzeba być przygotowanym na każde warunki.

W 2021 roku w Tatrach po raz pierwszy odbyły się zawody zaliczane do Pucharu Świata w Biegach Górskich WMRA. To Tatra Race Run – liczący 24 km bieg wzorowany na trasie Chodu Tatrzańskiego: z Zakopanego do Kościeliska. Przewyższenie na szlaku biegu wynosi ok. 1700 m. To impreza idealna na początek przygody z bieganiem po Tatrach. Polecamy Twojej uwadze również inne imprezy biegowe: Bieg Sokoła, Wysokogórski Bieg im. dh Franciszka Marduły oraz Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *