Piękna polska jesień w wydaniu górskim. Dlaczego warto odwiedzić góry przed nadejściem zimy?

Szeleszczące pod stopami liście, szyszki i kasztany oraz pachnące grzybami i jesienią lasy to tylko niektóre z powodów dla których warto zaplanować górską wycieczkę na wrzesień lub październik. W tym okresie przyroda nabiera wyjątkowych barw, które zamieniają grzbiety i doliny w bajeczne pejzaże. Jeśli kochasz naturę, kolorowe krajobrazy i spokój, wybierz się w góry jesienią. Dlaczego to najlepszy czas na górskie eskapady?

Co zyskasz, wybierając się w Tatry jesienią?

Jesienią w górach nasycisz oczy pięknem i odpoczniesz w ciszy, wędrując po wyludnionych szlakach. Poza sezonem w górach, szczególnie tych najchętniej odwiedzanych, jak Tatry, jest znacznie mniej turystów, dlatego zarówno w hotelu, jak i podczas wędrówki znajdziesz idealne warunki do wypoczynku. Dodatkowo możesz zarezerwować hotel bez dzieci, dzięki czemu odpoczniesz od zgiełku i hałasu. Wycieczka poza sezonem pozwoli Ci również uniknąć stania w długich kolejkach do atrakcyjnych punktów widokowych: na Giewont, Gubałówkę, Kasprowy Wierch.

Urlopowy komfort to ważny aspekt dla wielu turystów, jednak zapaleni miłośnicy gór zniosą każdy trud, by móc zachwycać się pięknymi widokami i napawać aurą otaczającej przyrody. A jesienne tatrzańskie krajobrazy zachwycą każdego. Złota polska jesień przypada w górach na koniec września i początek października. Liście drzew mienią się wówczas czerwienią, żółcią i brązem, a oświetlone nisko wędrującym po nieboskłonie słońcem, zamieniają górskie zbocza w zapierające dech w piersiach złote pejzaże. Najbardziej okazale prezentują się kwitnące czerwone jarzębiny. Kolor zmieniają także trawy i mchy, porastające skalne stoki. Jesienią warto wybrać się w tatrzańskie doliny: Kościeliską i Chochołowską, a także na Czerwone Wierchy i nad Morskie Oko.

Planując wypad w góry jesienią, weź pod uwagę warunki pogodowe. Jesień w górach nie gwarantuje bezchmurnego nieba, lecz pogoda we wrześniu i październiku jest bardziej stabilna niż latem. Nie ma aż tylu intensywnych burz, które w sezonie stwarzają zagrożenie, szczególnie dla turystów wędrujących po najwyższych partiach tatrzańskich grzbietów. Jesienią trzeba jednak być gotowym na chłodne wieczory. Na szczęście można je spędzić w ciepłym hotelowym pokoju, za który z pewnością zapłaci się mniej niż w okresie wakacyjnym.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *