kobiety w saunie

Weekend w SPA. Dlaczego warto?

Weekendowy wyjazd w przyjemne miejsce to świetny sposób na odpoczynek od codzienności bez konieczności brania urlopu. Dlaczego warto się zdecydować na weekend w SPA w Tatrach? Skoro malownicze okolice, fantastyczne szlaki i lokalne atrakcje wręcz zachęcają do aktywnego wypoczynku, to co stoi za tym, żeby wybrać hotel ze strefą SPA, która kojarzy się raczej z wypoczynkiem biernym?

Jaki wypoczynek jest najlepszy? – Prawdziwy!

Kiedy planujemy weekendowy wyjazd, chcemy odpocząć – przede wszystkim od codzienności, jak już wspomnieliśmy we wstępie. Nie tylko od obowiązków, ale też po prostu od otoczenia. Chcemy zmienić przestrzeń, widok z okna, okolicę. Najlepszy wypoczynek to wypoczynek prawdziwy, a więc taki, który naprawdę pozwoli nam się odprężyć. Powinniśmy zadbać o nasze ciało i umysł, zatem nawet jeśli planujemy  w czasie weekendu podbić któryś z wyjątkowych szczytów Tatr, przejechać spory kilometraż rowerem, czy zimą przebyć kilka narciarskich tras, pozwólmy też odpocząć naszemu ciału. Weekend w SPA w spokojnym hotelu w Tatrach to gwarancja prawdziwego wypoczynku, jeśli w pełni z niego skorzystamy.

Z jakich atrakcji skorzystamy w hotelu SPA w Tatrach?

Nasz hotel SPA w Tatrach oferuje kilka atrakcji, które przedstawimy w klarownym skrócie. Sauna sucha, nazywana inaczej fińską, to miejsce, w której wysoka temperatura utrzymuje się dzięki specjalnemu piecowi rozgrzewającemu kamienie. Wysoka temperatura powoduje otwieranie się porów skóry, co umożliwia usunięcie toksyn z organizmu. Dla osób, które nie mogą skorzystać z sauny suchej lub po prostu chcą wypróbować inny rodzaj relaksu, przygotowaliśmy saunę na podczerwień (to inaczej sauna infrared). Jej głównym działaniem jest stymulacja przemiany materii i poprawa metabolizmu. Kąpiel w jaquzzi świetnie wpływa na krążenie krwi i przemianę materii. Każda z tych atrakcji w hotelowym SPA ma wiele zalet (w sieci znajdziemy mnóstwo szczegółowych opisów). Podczas weekendu w SPA zdążymy skorzystać z nich wszystkich, dlatego też na koniec wspomnimy, że np. kąpiel w jaquzzi jest jak najbardziej korzystna po wizycie w saunie suchej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *