widok na Giewont

Gdzie wybrać się na wakacje w Polsce?

Jeśli chcesz spędzić wakacje w Polsce, ale nie możesz zdecydować, gdzie się wybrać, bo wiele miejsc kusi, my w naszym wpisie postaramy się zachęcić do odwiedzenia Tatr. To piękne pasmo górskie o niesamowitym klimacie. Region z wieloma atrakcjami dla każdego, zarówno dla osób, które preferują aktywny wypoczynek, jak i dla tych, które podczas wakacji szukają wypoczynku także dla swojego ciała, dla ludzi w każdym wieku.

Szlaki dla każdego – Tatry to nie tylko wspinaczka

Wiele osób kojarzy Tatry z bardzo wymagającymi szlakami i wspinaczką. Jest to skojarzenie naturalne – w końcu to nasze najwyższe góry, a Rysy położone na polsko-słowackiej granicy to najwyżej położony punkt Polski. Często też w różnego rodzaju programach i reportażach oglądamy relacje z trudnych szlaków. Trzeba jednak zaznaczyć, że w Tatrach mamy szlaki dla każdego, dosłownie, bo nawet spacerowanie po prostych drogach leśnych, czy deptakach, może dostarczać nam pozytywnych wrażeń. Widoków, kontaktu z naturą, albo możliwości poznawania lokalnej kultury. W kontekście widoków nie sposób nie wspomnieć, że nasz hotel to hotel z widokiem na Giewont. A w kontekście możliwości poznawania lokalnej kultury ciekawostka: z naszego Kościeliska pochodzi Sebastian Karpiel-Bułecka, członek zespołu Zakopower, który wykonuje muzykę folkową z elementami rocka i jazzu.

Kilka słów o atrakcjach Kościeliska i okolic

W Kościelisku i okolicach znajdziemy naprawdę wiele atrakcji dla osób zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem i bliższym poznaniem lokalnej kultury. Doskonałym przykładem jest Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku. Mamy tu m.in. salę konferencyjno-wystawienniczą, gdzie prezentowane są głównie dzieła lokalnych twórców, którzy kultywują regionalne tradycje, choć regularnie prezentowane są tu również inne interesujące dzieła. W CTiT mamy też część sportową, a w niej siłownię. Zaznaczmy przy tym, że Centrum to jedynie przykład, bo o atrakcjach Kościeliska i okolic można napisać obszerną książkę. Wielotomową!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *