Tatry z dzieckiem: gdzie iść w góry z dzieckiem? Sprawdź nasze propozycje!

Chodzenie po górach to świetna forma aktywności dla całej rodziny. Nikt przecież nie powiedział, że trzeba od razu porywać się na zdobywanie najwyższych i najbardziej wymagających kondycyjnie szczytów. Jedną z głównych zalet polskich Tatr jest to, że oferują zróżnicowane szlaki, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od doświadczenia, posiadanego sprzętu czy aktualnej formy.

Jeśli planujesz wypad w Tatry z dzieckiem i zastanawiasz się, gdzie iść w góry z pociechą, to mamy dla Ciebie kilka naprawdę atrakcyjnych propozycji.

Wycieczka do Doliny Kościeliskiej

Dolina Kościeliska to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc w polskich Tatrach. Gorąco polecamy taką wycieczkę każdej rodzinie, również planującej wyjazd w Tatry z małymi dziećmi. W ostateczności zawsze można zainwestować w wygodne nosidło na plecy.

Spacer do Doliny Kościeliskiej nie jest bardzo wymagający kondycyjnie, a gwarantuje cieszenie oczu pięknymi widokami i bliski kontakt z tatrzańską przyrodą. Po drodze warto też zajrzeć do jednej z jaskiń, na przykład Mroźnej.

Kiedy warto odwiedzić Dolinę Kościeliską? O tym już piszemy w osobnym artykule na naszym blogu.

Nasza porada:

Na szlak w kierunku Doliny Kościeliskiej możecie wyjść bezpośrednio z Hotelu Eco Tatry, co jest dodatkowym argumentem przemawiającym za spędzeniem rodzinnego wyjazdu właśnie w naszych włościach. Jesteśmy świetnym punktem wypadowym do zwiedzania Tatr z dzieckiem.

Wycieczka do Morskiego Oka

Tej propozycji nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Co jak co, ale Morskie Oko to must see w polskich Tatrach, zwłaszcza z dzieckiem. Trasa do tego przepięknego stawu jest bardzo łatwa, w przeważającej części wiedzie asfaltem, dlatego nie trzeba mieć nawet górskiego obuwia – wystarczą wygodne buty sportowe. Cała droga zajmuje około 2,5 godziny w jedną stronę.

Nasza porada:

Do Morskiego Oka naprawdę warto dojść pieszo. Gdyby dziecko marudziło na drogę powrotną, to można rozważyć zjazd dorożką.

Wycieczka do Doliny Chochołowskiej

Dolina Chochołowska to najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach, która zachwyca o każdej porze roku. Szczerze polecamy ją na łatwą wycieczkę z dziećmi, którą spokojnie można wydłużyć do całego dnia.

Nasza porada:

Trasę do Polany Chochołowskiej można częściowo pokonać ciuchcią, co jest dodatkową atrakcją dla dzieci.

Spacer przez Dolinę Chochołowską nie jest wymagający kondycyjnie, a gwarantuje fantastyczne widoki. Po drodze warto zatrzymać się w chatkach góralskich, w których można posmakować np. owczego mleka czy wyrabianych na miejscu oscypków.

Sarnia Skała

To już propozycja dla rodzin z nieco starszymi dziećmi. Wejście na Sarnią Skałę, czyli jeden z najbardziej widokowych szczytów w polskich Tatrach, nie jest specjalnie trudne, natomiast wymaga dobrej kondycji, a na końcowym odcinku także pomocy ze strony rodziców (łańcuchy).

Jeśli wybierasz się w Tatry z ambitnym szkolniakiem, to śmiało możesz zaproponować mu wycieczkę na Sarnią Skałę.

Wycieczka do Doliny Białego

Dolina Białego nie jest może tak znana jak Dolina Kościeliska czy Chochołowska, ale to akurat stanowi jej dodatkowy atut – można liczyć na mniejsze nagromadzenie turystów. Jeśli szukasz łatwego, malowniczego szlaku na „przetarcie”, to wycieczka do Doliny Białego będzie świetnym wyborem.

Wiesz już, gdzie wartość iść w góry z dzieckiem. Nie pozostało więc nic innego, jak znaleźć odpowiedni hotel, który zapewni Twojej rodzinie maksimum komfortu, a przy tym łatwy dostęp do najpiękniejszych szlaków w Tatrach.

Oczywiście serdecznie zapraszamy na krótsze i dłuższe pobyty w Hotelu Eco Tatry, jedynym hotelu w urokliwym Kościelisku, spokojnej miejscowości sąsiadującej z Zakopanem. Oferujemy komfortowe noclegi z widokiem na Tatry oraz szereg udogodnień tak dla dzieci, jak i rodziców: strefę SPA z sauną fińską (suchą), sauną infrared, jacuzzi oraz leżakami, salę rekreacyjną z bilardem i piłkarzykami, bezpłatny parking, szybkie, darmowe Wi-Fi, windę oraz możliwość płatności kartą, BLIK-iem czy urządzeniem mobilnym.

Nasza porada:

Koniecznie zapoznaj się z aktualną ofertą korzystnych pakietów pobytowych w Hotelu Eco Tatry.

Zajrzyj też do innych artykułów na blogu, z których dowiesz się m.in., kiedy kwitną krokusy w Dolinie Chochołowskiej, skąd się wzięła nazwa Kościelisko oraz na czym polega wypoczynek w stylu slow tourism.

Podobne wpisy