Dlaczego okolice Zakopanego to popularny kierunek wypadów turystycznych?

Okolice Zakopanego oferują przede wszystkim przepiękne widoki oraz możliwość górskich wędrówek. Szlaki o zróżnicowanym stopniu trudności sprawiają, że na trasy po Tatrach mogą wyruszyć zarówno doświadczeni piechurzy, jak i ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z górami. Okolice stolicy Tatr to także idealne miejsce dla pragnących zaznać ciszy i spokoju. Sprawdź w naszym wpisie, co sprawia, że okolice Zakopanego co roku stają się popularnym kierunkiem wypadów turystycznych.

Zbawienna moc natury

Przede wszystkim okolice Zakopanego obfitują w gęste, świerkowe lasy, które stwarzają możliwość długich spacerów i wędrówek na łonie natury. Spacer po lesie to jednak nie tylko kojące wzrok widoki, ale przede wszystkim potężny zastrzyk zdrowia oraz dobrej energii. Przechadzka po lesie bowiem działa pozytywnie na ludzki organizm za sprawą substancji aromatycznych, emitowanych przez drzewa. Nasze ciało, w odpowiedzi na zapachy, zaczyna wytwarzać zwiększoną ilość limfocytów, które chronią organizm przed infekcjami i nowotworami. Ponadto regularne spacery po lesie obniżają poziom cukru we krwi oraz niwelują odczucia bólowe. W trakcie przechadzek zwiększa się również pojemność płuc. Bezpośredni kontakt z naturą wpływa nie tylko na zdrowie fizyczne, lecz również psychiczne: pomaga w leczeniu zaburzeń lękowych i depresyjnych, a także redukuje przewlekły stres. Nasz ekologiczny hotel, położony w przepięknej Dolinie Kościeliskiej w bliskim sąsiedztwie lasów i łąk w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego, bez bezpośredniej sąsiedzkiej zabudowy, stwarza idealne możliwości cieszenia się dobrodziejstwami lasu i przyrody.

Okolice Zakopanego, czyli górskie szlaki na wyciągnięcie ręki

Kolejnym czynnikiem, który sprawia, że okolice Zakopanego to popularny kierunek wypadów turystycznych, jest fakt, iż właśnie tutaj mają swój początek najchętniej uczęszczane przez turystów górskie szlaki. Nasz hotel dzieli niewielka odległość od Drogi pod Reglami, Doliny Kościeliskiej, Doliny Małej Łąki oraz Doliny Chochołowskiej – najpiękniejszych tatrzańskich szlaków. Decydując się na nocleg w naszym hotelu w okolicy stolicy polskich gór, nie muszą Państwo tracić czasu na dojazd do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dzięki temu na szlak można ruszyć zaraz po śniadaniu, mając do dyspozycji cały dzień na pokonanie zaplanowanej trasy. Wakacje w górach, połączone z wędrówkami, to doskonały pomysł na aktywne spędzanie czasu. Odrobina sportu oraz wysiłku fizycznego, połączona z pięknem krajobrazu oraz zapierającymi dech w piersiach widokami to przepis na udany urlop w okolicach Zakopanego. Warto także pamiętać, że górskie wędrówki to również sposób na podreparowanie swojego zdrowia. Panujące w górach sprzyjające ciśnienie atmosferyczne, połączone z wahaniami wilgotności oraz temperatury powietrza mobilizują bowiem układ krążenia i układ oddechowy do wzmożonej pracy. Górskie powietrze jest pozbawione zanieczyszczeń oraz smogu, przez co bardzo dobrze działa na płuca.

Okolice Zakopanego sprzyjają turystce rowerowej

Okolice stolicy Tatr to także idealne tereny na rowerowe wyprawy, o umiarkowanym lub wysokim stopniu trudności. Dość krótką trasą, bo liczącą zaledwie 25 kilometrów jest trasa Zakopane – Gubałówka – Ząb – Poronin – Zakopane, przy czym należy zaznaczyć, że, ze względu na różnicę wzniesień jest to trasa wymagająca. Rekompensatą będą przepiękne widoki na górskie łańcuchy, których nie da się podziwiać z innych punktów widokowych w Zakopanem lub z innych szlaków. Druga popularna trasa w okolicach Zakopanego, to trasa przebiegająca przez Zakopane – Bukowinę Tatrzańską – Gilczarów – Zakopane i licząca 30 kilometrów. Jej najtrudniejszym etapem jest podjazd z Bukowiny do Gilczarowa Górnego. Decydując się na rowerowe górskie wycieczki, warto zainwestować w górski lub trekingowy rower oraz nie zapominać o takich akcesoriach, jak kask, odzież sportowa, nakolanniki czy okulary przeciwsłoneczne.

Chcesz odpocząć w ciszy? Udaj się w okolice Zakopanego!

Podczas gdy Zakopane tętni życiem całą dobę, jego okolice sprzyjają relaksowi i odpoczynkowi z dala od tłumu turystów. Warto tu przyjechać nie tylko latem, lecz również zimą, jeśli marzą Państwo o Sylwestrze na łonie natury, bez hucznych oraz głośnych imprez. Nasz hotel, ze względu na swoją lokalizację w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz ze względu na bytowanie saren i jeleni na przyległych do naszego terenach, co roku bierze udział w akcji „Nie strzelaj w Sylwestra”. Przy odrobinie szczęścia, być może ujrzą Państwo zwierzęta, wyskubujące spod śniegu resztki trawy. Relaksowi w naszym hotelu sprzyja także status naszego obiektu. Jako „hotel dla dorosłych oferujmy Państwu niczym niezmąconą ciszę oraz brak charakterystycznego dla dzieci gwaru, rozgardiaszu i harmidru. Decydując się na pobyt w naszym obiekcie, możecie być Państwo pewni, że odpoczniecie i zregenerujecie swoje siły. Nasz hotel został ponadto w pełni przystosowany do panującej sytuacji epidemiologicznej i spełnia wszelkie standardy sanitarne, dlatego możecie się Państwo czuć w nim bezpiecznie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *