Atrakcje w Tatrach – Siwa Polana

W kolejnym artykule z mini serii #AtrakcjewTatrach zapraszamy Cię na Siwą Polanę, czyli jedną z najbardziej urokliwych i najchętniej odwiedzanych polan po polskiej stronie Tatr. Nazwa może być trochę myląca, ponieważ w okresie od wiosny do późnej jesieni polana mieni się przepięknymi, intensywnymi kolorami. Dlaczego warto się tam wybrać? Komu polecamy taką wycieczkę? Czy dojście do Siwej Polany jest wymagające kondycyjnie? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Gdzie leży Siwa Polana?

Siwa Polana jest położona w Tatrach Zachodnich, u wylotu Doliny Chochołowskiej. Stanowi bardzo popularny wśród turystów punkt startowy do wyjścia w kierunku największej, najdłuższej i obiektywnie jednej z najpiękniejszych dolin w polskich Tatrach.

Jak dostać się do Siwej Polany?

Polana znajduje się na terenie Kir, około 1 km od skrzyżowania dróg w Roztokach. Jest bardzo łatwo dostępna – można do niej dojechać własnym samochodem lub busem z centrum Zakopanego. Na miejscu znajduje się duży, płatny parking, na którym wystarczy zostawić auto, a następnie kupić bilet wstępu na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego i ruszyć w kierunku polany oraz dalej Doliny Chochołowskiej.

Atrakcje Siwej Polany

Polana to znakomite miejsce dla miłośników tatrzańskiej przyrody. Głównym magnesem, który przyciąga na Siwą Polanę, jest możliwość podziwiania dywanów kwitnących krokusów, a jesienią – zimowita jesiennego.

Przy okazji zachęcamy do lektury innego artykułu na blogu, w którym podpowiadamy, kiedy kwitną krokusy w Dolinie Chochołowskiej.

Na Siwej Polanie znajdziemy również ślady jej tradycyjnego wykorzystania, które wiążą się z historią pasterstwa oraz produkcji oscypków. Do dziś w tamtejszych chatach można kupić np. świeżo wędzone sery czy napić się owczego mleka.

Coś dla aktywnych

Siwa Polana to idealne miejsce dla osób szukających spokojnego odpoczynku na łonie natury, ale także dla tych, które pobyt w górach chcą wykorzystać aktywnie, uprawiając trekking, a niekoniecznie mając super kondycję.

Z Siwej Polany startuje jeden z najbardziej obleganych szlaków w polskich Tatrach, czyli ten wiodący przez Dolinę Chochołowską aż do Polany Chochołowskiej – przejście go niespiesznym tempem zajmuje około 2 godzin i jest to odpowiednia propozycja również dla rodzin z dziećmi.

To warto wiedzieć:

Część szlaku można pokonać kolejką turystyczną – ciuchcią (super atrakcja dla najmłodszych). Istnieje również możliwość dojechania do Polany Chochołowskiej rowerem (na miejscu działa wypożyczalnia jednośladów).

Bardziej zaprawionym piechurom polecamy również całodzienną wycieczkę na przepiękne szczyty Tatr Zachodnich, w tym Grzesia (szczyt graniczny, znajduje się na nim słupek informujący i przebiegu granicy między Polską a Słowacją), Rakoń oraz najwyższy z nich, czyli Wołowiec.

Połącz aktywny wypoczynek z błogim relaksem w hotelu SPA

Wybierając się pod Tatry z myślą o zwiedzaniu tego pięknego regionu oraz uprawianiu trekkingu po górach, zacznij od znalezienia odpowiedniego miejsca, w którym spędzisz komfortowy czas czy to we dwoje, czy z całą rodziną. Będzie nam bardzo miło gościć Cię w Hotelu Eco Tatry w Kościelisku, położonym w urokliwym zakątku Podhala, z fantastycznym widokiem na Giewont.

Ważnym atutem naszego hotelu jest dogodna lokalizacja, gwarantująca szybki i łatwy dostęp do największych atrakcji regionu, w tym Doliny Chochołowskiej, Doliny Kościeliskiej, Doliny Małej Łąki czy Jaskini Mroźnej oraz oczywiście Zakopanego i najlepszych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną.

Już teraz zapraszamy do rezerwowania pobytów w Hotelu Eco Tatry, co najlepiej zrobić bezpośrednio na naszej stronie internetowej – zagwarantuje Ci to dużą dostępność terminów oraz najlepszą cenę. Sprawdź także korzystne pakiety pobytowe, również na wakacje.

Zajrzyj też do innych artykułów na naszym blogu, w których znajdziesz więcej porad i ciekawostek związanych z pobytem na Podhalu. Sprawdź na przykład, kiedy najlepiej odwiedzić Dolinę Kościeliską, gdzie warto iść w Kościelisku podczas spędzania weekendu czy pełnoprawnego urlopu w tej pięknej miejscowości, a także jakie stacje narciarskie w Kościelisku i regionie są szczególnie godne polecenia.

Podobne wpisy