Dolina Chochołowska

Piękne szlaki w Tatrach. Gdzie się wybrać?

Choć Tatry nie są rozległymi górami pod względem powierzchni, to ich niezwykłe ukształtowanie i przyroda sprawiają, że znajdziemy w ich obrębie wiele szlaków, którymi warto się przejść. Przedstawiamy kilka propozycji wędrówek o zróżnicowanym stopniu trudności.

Jakimi szlakami w Tatrach warto się przejść?

Gdy wybieramy się w Tatry, najlepszym pomysłem jest znalezienie hotelu w górach jak najbliżej szlaków, aby nie tracić czasu na dojazd i jak najszybciej rozpocząć wędrówkę. Poniżej przedstawiamy wybrane ścieżki o różnym stopniu trudności, które zapewniają niezwykle piękne widoki:

  • Dolina Kościeliska, która zaczyna się bardzo blisko Hotelu Eco Tatry. To jedna z najdłuższych dolin tatrzańskich i wspaniale nadaje się na wędrówkę o każdej porze roku. Szlak jest dosyć łatwy, nie ma na nim dużych przewyższeń, ale otoczenie skalnych ścian doliny tworzy niepowtarzalną atmosferę. Podczas drogi możemy zwiedzać jeszcze jaskinie: Mylną, Mroźną czy Raptawicką. Spacer kończy się na Hali Ornak, ale warto przejść jeszcze kawałek dalej nad Smreczyński Staw.
  • Droga pod Reglami to jeden z najłatwiejszych tatrzańskich szlaków, poleca się go nawet rodzinom z dziećmi. Podczas wędrówki leśnymi ostępami można podziwiać widok na Pasmo Gubałowskie wraz z Gubałówką.
  • Dolina Chochołowska, która wygląda przepięknie o każdej porze roku. Spacer można zakończyć w schronisku albo wybrać się jeszcze wyżej i zdobyć któryś ze szczytów Tatr Zachodnich.
  • Wielka Siklawa, czyli największy wodospad w Polsce. Dojdziemy do niego Doliną Roztoki, ale na taką wycieczkę trzeba zarezerwować sobie cały dzień.
  • Giewont, którego wierzchołek z krzyżem to jeden z bardziej znanych symboli Tatr. Szczególnie warto wybrać się na tę trasę, gdy turystów jest mniej i można spokojnie zostać przez dłuższą chwilę na szczycie.

Podobne wpisy