Odwieczny dylemat – góry czy morze? Pomagamy Ci go rozwiązać!

Wyjazd w góry to doskonały pomysł – każdy znajdzie tutaj odpowiednie dla siebie atrakcje i aktywności. Czyste górskie powietrze w połączeniu z widokiem majestatycznych gór sprzyja odprężeniu i wyciszeniu. W takim otoczeniu przyjemnie jest uprawiać jogę lub relaksować się, kontemplując piękno przyrody. Odpoczynkowi sprzyja pobyt w kameralnym hotelu SPA, w którym można zregenerować się po długich górskich wędrówkach.

Dlaczego warto wybrać się w góry?

Wycieczka na południe Polski to doskonała okazja do lepszego poznania kultury góralskiej. W Zakopanem i okolicach można zgłębić historię Podhala i bogate tradycje tego regionu. Dla wielu osób urlop w górach oznacza możliwość skosztowania miejscowej kuchni, która oferuje wiele dań niespotykanych nigdzie indziej w Polsce. Pyszne sery, kwaśnica i potrawy z baraniną to tylko niektóre z lokalnych specjałów. Warto też wspomnieć o tradycyjnych nalewkach, które rozgrzewają górali i turystów w nawet największe mrozy.

Niewątpliwą zaletą wczasów w górach jest rzecz jasna bogata oferta różnorodnych sportów zimowych. Szaleństwo na stokach i lodowiskach to sposób na spędzenie wolnego czasu, który ma wielu miłośników. W góry warto wybrać się o każdej porze roku – to kierunek obierany przez Polaków nie tylko w miesiącach zimowych oraz okresie świątecznym. Górska przyroda zachwyca również wiosną i latem. Można wtedy wybrać się na górskie wędrówki, ciesząc się słońcem i piękną roślinnością. Na amatorów kąpieli i sportów wodnych czekają baseny, termy i nowoczesne aquaparki. Do wszystkich tych atrakcji wiedzie krótka droga z naszego hotelu w Kościelisku, który położony jest w pięknej Dolinie Kościeliskiej, zaraz obok tętniącego życiem Zakopanego.

Dodatkowym atutem wyprawy na południe Polski jest możliwość wybrania się na Słowację, czy zrobienie wycieczki objazdowej zahaczającej o Czechy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *