widok na Giewont

Nocleg z pięknym widokiem. Jaki hotel wybrać?

Wyjazd na weekend lub dłuższy wypoczynek w nasze piękne Tatry to atrakcyjna propozycja dla każdego, nie tylko dla miłośników wspinaczek i narciarstwa. Kto raz przekonał się o uroku okolic Zakopanego i poczuł wyjątkowy klimat rejonu w pobliżu Tatrzańskiego Parku Narodowego, zwykle chętnie wraca w te rejony. Nasz ekologiczny hotel w Dolinie Kościeliskiej bez bezpośredniej sąsiedzkiej zabudowy to gwarancja bliskości natury.

Dlaczego właśnie hotel z widokiem na Giewont?

Domyślamy się, że część naszych czytelników może szukać odpowiedzi na pytanie, dlaczego konkretnie hotel z widokiem na Giewont ma być wyjątkowo atrakcyjną propozycją? W czym właściwie tkwi fenomen Giewontu, skoro w kontekście Tatr mówimy też często o wielu innych pięknych masywach? Giewont to wyjątkowy masyw z charakterystycznym znakiem rozpoznawczym, znanym krzyżem postawionym tam przez parafian z Zakopanego w 1901 r. Krzyż na Giewoncie jest wpisany do rejestru zabytków województwa małopolskiego od 2007 r. Fenomen Giewontu to piękny widok z każdego ujęcia. To masyw o tzw. artystycznej karierze, o czym opowiemy.

Najsłynniejsza góra w Polsce będąca inspiracją dla wielu artystów

Od naszego hotelu z widokiem na Giewont szybko i łatwo można dotrzeć do doliny Kościeliskiej i Chochołowskiej, by przyjrzeć się okolicom z przeróżnych perspektyw. Giewont od lat podbija serca miłośników pięknych widoków, także artystów, fotografów i malarzy, rysowników, utrwalania obrazów przeróżnymi mediami. Rozpoczęcie okresu tzw. artystycznej kariery Giewontu w Polsce wyznacza się na początek lat XIX, gdy Tatrami zafascynowało się nasze środowisko malarskie. W muzeach i zbiorach w całym kraju możemy podziwiać widoki na Tatry z Giewontem w różnych ujęciach. Pokazują masyw w realistycznych pejzażach lub idealistycznych wizjach, fantastyczno-symbolicznych kompozycjach i wielu innych nurtach. Tatry i hotel z widokiem na Giewont? – Tak, to jak Bałtyk i hotel z widokiem na morze.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *