eko

Hotel przyjazny środowisku. Co to oznacza?

Już od najmłodszych lat jesteśmy uczeni o tym, jak ważna jest dbałość o środowisko i jak sami możemy być naprawdę eko. Jednym z argumentów, który bardzo wyraziście do nas przemawia za istotą troski o nasze otoczenie, są obrazy pięknej natury. Wybierając się w Tatry, chcemy cieszyć się takimi obrazami. Hotel przyjazny środowisku świetnie wpisuje się w koncepcję ekologicznego wypoczynku blisko zachwycającej przyrody.

Hotel przyjazny środowisku w skrócie

Jest kilka istotnych punktów, którymi możemy opisać hotel przyjazny środowisku. Pierwszy z nich dotyczy hotelu jako obiektu budowlanego wraz z przestrzenią wokół, który nie powinien zanadto ingerować w środowisko naturalne. Drugi to kwestia emisji odpadów, co wiąże się z doborem wszelkiego rodzaju produktów wykorzystywanych do obsługi hotelu. Od pewnego czasu trzecim punktem, którym opisujemy hotel przyjazny środowisku, jest też korzystanie z energii odnawialnej. Rozwińmy teraz każdy z wymienionych punktów.

Ekologiczny hotel jako obiekt budowlany wraz z działką

Brak ingerencji w środowisko naturalne w kontekście ekologicznego hotelu nie oznacza wcale, że musi się on znajdować na terenie miejskim wyłącznie wśród innych zabudowań. Hotel jako budynek wraz z działką może być usytuowany pośród natury, jeśli nie przeszkadza w funkcjonowaniu dzikich zwierząt na danym terenie. Będzie ekologiczny, jeśli jego funkcjonowanie nie będzie niszczyć lokalnej roślinności. Kameralny Hotel Eco Tatry spełnia te warunki. Gdyby było inaczej, z pewnością nie zostałoby wydane pozwolenie na jego budowę.

Ekologiczny hotel ograniczający emisję odpadów z inwestycją w energię odnawialną

Ekologiczny hotel także od środka – dosłownie – dba o środowisko. Ogranicza produkcję zbędnych odpadów, w przemyślany sposób planując dobór produktów wykorzystywanych w kuchni, hotelowej restauracji, w wyposażeniu pokojów wraz z łazienkami, także przy utrzymaniu czystości całego obiektu. Odkąd dostęp do odnawialnych źródeł energii jest niemalże powszechny, w dobrym tonie jest korzystanie odnawialnych źródeł energii, przede wszystkim kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *