góry tatry

Kiedy warto wybrać się w Tatry?

Wyprawa w nasze najwyższe góry to niezwykłe przeżycie. Szczególnie jeśli przyjeżdżamy z nizinnych części Polski, to niesamowite wrażenie robią wyłaniające się na horyzoncie szczyty, które zaczynają być widoczne jeszcze wiele kilometrów przed celem naszej podróży. Kiedy jednak jest najlepszy czas, aby odwiedzić to majestatyczne pasmo górskie?

Letnie wędrówki po górskich szczytach

Wędrowanie po Tatrach można rozpoczynać wiosną, aby cieszyć się przepięknie kwitnącymi krokusami. Jednak jeśli chcemy wejść wyżej i zdobywać górskie szczyty, to najlepszym wyborem będzie lato, czyli lipiec i sierpień. Wtedy temperatury są wyższe, nie ma już śniegu, więc można bezpiecznie zdobywać nawet Rysy czy Orlą Perć. W tym czasie wszystkie dostępne szlaki są otwarte i tylko od naszej kondycji oraz pogody danego dnia zależy, gdzie chcemy się wybrać. Jeśli jednak chcemy uniknąć wakacyjnego szczytu turystycznego, możemy zdecydować się na wyjazd we wrześniu. Dni są wtedy jeszcze dość długie, a pogoda często na tyle stabilna, że będziemy spokojnie wędrować przez całe dnie.

Zimowe szaleństwo na nartach

Wprawdzie zimą wiele tatrzańskich szlaków jest zamkniętych, ale nie znaczy to, że nie ma wtedy turystów. Niskie temperatury i śnieg to raj dla miłośników sportów zimowych, w tym szczególnie narciarstwa. Wystarczy wynająć pokój w spokojnym hotelu w Tatrach i każdego dnia można korzystać z wyciągów znajdujących się np. na Nosalu, Polanie Szymoszkowej czy z kolei linowej na Kasprowy Wierch. Zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni narciarze znajdą coś dla siebie i nie będą się nudzić, a widoki ze szczytów, z których będziemy zjeżdżać w dół, są naprawdę niezapomniane! To wszystko sprawia, że w Tatry można wybrać się o każdej porze roku i zawsze może być to bardzo udany wyjazd.

Podobne wpisy