Dlaczego urlopy w stylu slow life cieszą się rosnącą popularnością?

Żyjemy coraz szybciej, w ciągłym stresie, w nadmiarze informacji i bodźców, z poczuciem spóźnienia i niezałatwionych spraw. Ilość obowiązków w pracy i w domu sprawia, że oddalamy się od tego, co naprawdę ważne i nie potrafimy cieszyć się z prostych rzeczy. Taki styl życia działa destrukcyjnie nie tylko na ciało, ale i na umysł. Stąd też coraz większym zainteresowaniem cieszy się filozofia slow life, która rozwija się w wielu aspektach życia — w jedzeniu, rodzicielstwie, spędzaniu wolnego czasu, a także podróżach. Przekonaj się, dlaczego warto zdecydować się na urlop w stylu slow life.

Urlop w stylu slow life — na czym polega i dlaczego warto?

Slow life to idea promująca wolniejsze tempo życia. To sztuka życia uważnego, zgodnego ze sobą i własnymi potrzebami. Polega na skupianiu się na teraźniejszości, poszukiwaniu spokoju i spełnienia w najbliższym otoczeniuSlow life dosłownie oznacza wolne życie — wolne, czyli zarówno powolne, spokojne, jak również pełne wolności. W praktyce nie chodzi wcale o to, aby zatrzymać się w biegu codzienności czy nagle przestać realizować swoje codzienne obowiązki, a raczej o zmianę postrzegania otoczenia. Najważniejsze jest osiągnięcie wewnętrznej równowagi, harmonii ze sobą i ze światem, pielęgnowanie wartości i dawanie sobie prawa wyboru.

Koncepcja slow life najpełniej może być realizowana właśnie podczas urlopu, kiedy „uwolniony” od wszelkich zobowiązań zawodowych czy domowych, w końcu możesz skupić się na celebrowaniu chwili — najlepiej w otoczeniu przyrody. Jest to doskonały sposób na niespieszny relaks, błogie nicnierobienie, odpoczynek dla ciała i ducha. Ten czas można poświęcić na rozwijanie swoich pasji, rozmowy z bliskimi osobami, docenianie rzeczy prostych — dobrego jedzenia, pięknej pogody, wspaniałych krajobrazów. Urlop w stylu slow life może też być spędzony w sposób aktywny, np. podczas uprawiania sportu. Najważniejsze jest jednak, aby robić to, co się lubi — bez presji, ale zatem z pasją.

Gdzie spędzić urlop slow life w Polsce?

Planując urlop w stylu slow life, zdecydowanie należy pomyśleć o miejscu zakwaterowania. W odzyskaniu utraconej harmonii sprzyjają miejsca noclegowe z dala od miejskich hałasów, wśród pięknych krajobrazów i blisko przyrody. Jeśli wybierasz się na wypoczynek samodzielnie lub wyłącznie w gronie osób dorosłych, wybierz hotel bez dzieci w górach, gdyż wtedy będziesz mieć pewność niezmąconej niczym ciszy i spokoju. Zapraszamy do naszego hotelu dla dorosłych w górach Eco Tatry Holiday & Spa. Jest to miejsce położone w malowniczej scenerii, oferujące wysoki standard zakwaterowania w komfortowych pokojach i apartamentach, a także szereg dodatkowych atrakcji, w tym m.in. relaksacyjny pobyt w Strefie SPA. W bardzo bliskim sąsiedztwie znajduje się Tatrzański Park Narodowy, gdzie w ciszy można zrelaksować się podczas wędrówek szlakami turystycznymi, które późną jesienią, zimą i wczesną wiosną są puste i wyjątkowo piękne.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *