sauna na podczerwień

Czym jest sauna infrared?

Interesującą alternatywą dla tradycyjnej sauny jest sauna infrared. Jej zaletą jest wytwarzanie niezbyt wysokiej temperatury w pomieszczeniu, dzięki czemu mogą z niej korzystać dzieci oraz ludzie starsi, jeżeli nie mają innych przeciwwskazań zdrowotnych. Sauna na podczerwień osiąga maksymalnie 60 stopni Celsjusza, dzięki czemu nie powoduje problemów z oddychaniem u osób, które z niej korzystają. Warto dowiedzieć się, na czym polega jej sposób działania.

Na czym polega działanie sauny na podczerwień?

W tego rodzaju saunie energia cieplna powstaje przy użyciu elektrycznego źródła ciepła, a dokładniej promienników, które wytwarzają fale podczerwieni. Fale te przekształcają się w ciepło, które rozgrzewa znajdującą się pod skórą tkankę tłuszczową, mięśnie oraz narządy wewnętrzne. Temperatura nie jest nadmiernie wysoka, bo nie przekracza 60 stopni Celsjusza, dzięki czemu łagodnie rozgrzewa, co służy pobudzeniu metabolizmu, oczyszczaniu skóry z toksyn i jej ładniejszemu wyglądowi, a także zmniejszeniu widoczności cellulitu. Dobrym pomysłem jest także sesja w saunie po górskich wędrówkach, można z niej skorzystać na przykład w hotelu w Dolinie Kościeliskiej.

Dlaczego warto skorzystać z sauny infrared?

Według opinii naukowców korzystanie z sauny na podczerwień przynosi wiele korzyści zdrowotnych i pomaga w leczeniu rozmaitego typu dolegliwości. Pomaga w bólach mięśni, kontuzjach, zwichnięciach oraz chorobach stawów. Saunę infrared zaleca się także w przypadku bólów pleców wywołanych przemęczeniem, reumatyzmem albo chorobą zwyrodnieniową. Warto się do niej wybrać również wtedy, gdy chcemy się zrelaksować, rozluźnić po stresujących wydarzeniach, a nawet gdy mamy zaburzenia krążenia albo stany depresyjne, bo przynosi korzystne efekty przy tych dolegliwościach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *