Weekend w Tatrach? Trudno o lepszą propozycję!

Weekendowe wyjazdy stały się jednym z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu przez Polaków. Mówi się już nawet o nowym trendzie: turystyce weekendowej. Wiele osób nie może sobie pozwolić na pełnoprawny, dwutygodniowy urlop, preferując krótsze pobyty, na przykład przy okazji długich weekendów (majówka, weekend Bożego Ciała, weekend sierpniowy itd.). To świetny sposób na szybką regenerację, zwiedzenie atrakcyjnych miejsc i docenienie piękna naszego kraju. W tym artykule przekonujemy, że szczególnie dobrym pomysłem może być weekend w Tatrach.

Coś dla aktywnych

Tatry to naturalny weekendowy kierunek dla osób, które preferują aktywny wypoczynek. Jeśli uwielbiasz chodzić po górach, to ani przez moment nie będziesz narzekać na nudę. Co ważne, polskie Tatry oferują duży wybór szlaków o różnym stopniu trudności.

Doświadczonym piechurom o dobrej kondycji polecamy np. wyjścia w Tatry Wysokie. Rodzinom z dziećmi oraz seniorom rekomendujemy z kolei przyjemne, niezbyt wymagające spacery do tatrzańskich dolin, w tym Kościeliskiej, Chochołowskiej czy Małej Łąki.

Czy wiesz, że…

Zatrzymując się w Hotelu Eco Tatry możesz szybko dostać się do początków najatrakcyjniejszych szlaków w polskich Tatrach? To doskonała lokalizacja dla osób planujących spędzić weekend w Tatrach aktywnie!

Niepewna pogoda to żaden problem

Wielu osobom zdarzyło się pojechać na weekend np. nad polskie morze i spędzić cały pobyt w pokoju hotelowym. Wszystko przez kapryśną pogodę, którą w naszym kraju rzeczywiście trudno jest przewidzieć. To kolejny argument przemawiający za zaplanowaniem sobie weekendu w Tatrach.

Nawet w przypadku gorszej pogody wciąż można korzystać z wielu atrakcji – na przykład wybrać się na spektakl do Teatru Witkacego w Zakopanem, zwiedzić urokliwy cmentarz na Pęksowym Brzysku, pospacerować Krupówkami, odwiedzić Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN, Muzeum Tatrzańskie, skosztować kuchni regionalnej w karczmie czy wybrać się na termy.

Szeroki wybór komfortowych hoteli ze strefami SPA

Noclegowy krajobraz Podhala zmienił się nie do poznania na przestrzeni ostatnich lat. Jeszcze do niedawna królowały prywatne pensjonaty, kwatery i nieliczne hotele z wysokiej półki. Dziś oferta jest znacznie bardziej zróżnicowana i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Weekend w Tatrach warto spędzić np. w hotelu ze strefą SPA, co jest doskonałą propozycją nie tylko dla dwojga, ale też dla rodzin z dziećmi. Możliwość korzystania z sauny, jacuzzi czy komfortowych leżaków stanowi kuszącą propozycję dla osób, które czują, że muszą odpocząć, naładować baterie, a jednocześnie mają do dyspozycji zaledwie kilka dni.

Oczywiście zapraszamy na weekendowe pobyty w Hotelu Eco Tatry w Kościelisku.

Dogodny dojazd z każdego regionu Polski

Wiele osób ostatnim razem było w polskich Tatrach kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat temu, mając niezbyt miłe wspomnienia związane z dojazdem w góry – czy to pociągiem, czy samochodem. Wiele od tamtej pory się zmieniło.

Dziś Zakopane i okolice są bardzo dobrze skomunikowane z resztą kraju. Niemal pod same Tatry wiedzie dwupasmowa droga (powoli kończy się budowa słynnej zakopianki), dzięki czemu podróż na Podhale np. z Trójmiasta skróciła się minimum o 1/3.

Tym samym na weekend w Tatrach mogą skusić się również mieszkańcy odleglejszych regionów,  którym wcześniej szkoda było czasu na długi, męczący dojazd. Dziś ten problem praktycznie jest już rozwiązany, dzięki czemu pod Tatry opłaca się pojechać nawet na 2-3 dni (np. biorąc wolne tylko w piątek i ruszając w drogę w czwartek po południu).

Unikalny klimat Podhala

Tym, co szczególnie mocno przyciąga pod Tatry, jest niezwykła atmosfera. Trudno opisać ją prostymi słowami, ponieważ w grę wchodzą tutaj doznania czysto metafizyczne. Nieprzypadkowo Tatry były opiewane przez największych poetów, na czele z Janem Kasprowiczem. Jeśli cenisz sobie tatrzańską atmosferę, to weekend na Podhalu jest najlepszym pomysłem na krótki wypad.

Wiesz już, dlaczego warto spędzić weekend w Tatrach. Zajrzyj do kalendarza, wybierz dogodny termin i zarezerwuj pobyt w Hotelu Eco Tatry w Kościelisku, korzystając z naszego wygodnego systemu rezerwacji online.

Koniecznie sprawdź też nasze korzystne pakiety pobytowe, obejmujące noclegi z pełnym wyżywieniem, jak i samymi śniadaniami.

Podobne wpisy