dolina-chocholowska

Coś dla aktywnych! Najpiękniejsze trasy w okolicach Hotelu Eco Tatry

Hotel Eco Tatry to oaza spokoju, wypoczynku i gwarancja nacieszenia się fantastycznymi widokami. Wiemy jednak, że wielu naszych gości przyjeżdża w góry dla aktywnego spędzania czasu, czemu sprzyjają tatrzańskie szlaki. Co ważne, bez problemu da się ułożyć wycieczkę i dla wprawionego piechura, i dla osób mających słabszą kondycję, w tym dzieci. Zapraszamy do lektury naszego przewodnika po najpiękniejszych trasach w okolicach Hotelu Eco Tatry w Kościelisku.

Planujesz tatrzańską wycieczkę? Skorzystaj z tych inspiracji

Wybór pięknych i godnych polecenia tras w Tatrach jest naprawdę ogromny. Wybierając się do naszego hotelu na weekend czy tylko kilka dni trzeba zatem podjąć trudne decyzje i po prostu z czegoś zrezygnować.

Jeśli ma to być Twoja pierwsza wizyta pod Tatrami, a przy tym nie masz ani świetnej kondycji, ani porządnego sprzętu taternickiego, to postaw na bezpieczne, łatwe szlaki, idealne nawet dla rodzin z dziećmi.

Oto nasze propozycje:

  • Wejście na Gubałówkę– wiemy, że nie brzmi to spektakularnie, ale Gubałówka jest na wyciągnięcie ręki z naszego hotelu i szkoda byłoby ją zignorować. Wejście na górę jest łatwe, można również skorzystać z kolejki i odbyć przyjemny spacer w kierunku Butorowego Wierchu.
  • Dolina Kościeliska– uznawana za jedną z najpiękniejszych tatrzańskich dolin. Warto urządzić sobie całodzienną wycieczkę do schroniska na Hali Ornak przez Dolinę Kościeliską, „zaliczając” również wybraną jaskinię, na przykład Mylną, Mroźną czy Raptawicką.
  • Dolina Chochołowska– z Kościeliska trzeba dostać się do Siwej Polany, skąd startuje wygodny, łatwy, w większości płaski szlak do schroniska na Polanie Chochołowskiej. W słoneczny dzień widoki są obłędne. Ambitni mogą pójść dalej np. na szczyt Grzesia czy Wołowca.
  • Nędzówka -> Giewont– to już propozycja dla osób, które nie mają problemów z kondycją, a chcą wspiąć się w nieco wyższe partie Tatr. Wycieczka startuje w Nędzówce, tuż przy Hotelu Eco Tatry. Czerwonym szlakiem dochodzimy do Przysłopu Miętusiego (piękny punkt widokowy) i idziemy dalej na Grzybowiec oraz – wciąż czerwonym szlakiem – pod sam Giewont. Na najsłynniejszy tatrzański szczyt wspinamy się szlakiem niebieskim. Jeśli starczy sił, to można wrócić żółtym szlakiem do Doliny Małej Łąki przez Kondracką Przełęcz, ale to będzie już wycieczka całodniowa – warto realnie ocenić swoje możliwości.

Wszystkie te wycieczki można rozpocząć w Kościelisku, co jest bardzo wygodne z punktu widzenia gości naszego hotelu. Zachęcamy jednak, aby na tym nie poprzestawać.

Piękne trasy nieco dalej od Hotelu Eco Tatry

Spędzając urlop w Kościelisku wystarczy wsiąść we własny samochód czy skorzystać z oferty lokalnych przewoźników (zwłaszcza busów), aby szybko i wygodnie dotrzeć do początków innych polecanych szlaków górskich.

Tutaj oczywistą propozycją będzie wycieczka do Morskiego Oka, czyli najpiękniejszego stawu Tatr Wysokich, miejsca owianego legendą, zachwycającego o każdej porze roku. Trzeba tylko dostać się autem lub busem do parkingu w Palenicy Białczańskiej, skąd wiedzie asfaltowa droga prosto do Morskiego Oka (przejście zajmuje od 2 do 2,5 godziny, w zależności od kondycji).

Kto był już nad Morskim Okiem, ten może wybrać inny szlak. Startując z Palenicy warto pójść od razu w prawo i dojść do bajecznie pięknej Rusinowej Polany, skąd na wyciągnięcie ręki jest już np. Gęsia Szyja (uwaga, podejście jest wymagające kondycyjnie).

Inną propozycją może być wybranie się do Kuźnic (najlepiej busem), skąd mamy już bardzo duży wybór legendarnych tatrzańskich szlaków. Idąc przez Boczań lub Jaworzynkę (zbliżony poziom trudności) dojdziemy do schroniska w Murowańcu i dalej możemy wybrać się np. na Kasprowy Wierch, do Czarnego Stawu Gąsienicowego czy – opcja dla doświadczonych piechurów – na Zawrat czy Krzyżne.

Osoby mające słabszą kondycję mogą zaplanować sobie wjazd kolejką na Kasprowy Wierch i albo skupić się na podziwianiu widoków, albo wybrać pieszo na zwiedzanie wyższych partii Tatr Zachodnich. Przejście w kierunku Czerwonych Wierchów nie jest szczególnie wymagające pod względem fizycznym. Inna propozycja to wycieczka na Giewont czy – dla osób o mocnych nerwach i z doświadczeniem w Tatrach – na Świnicę.

Jak widzisz Hotel Eco Tatry to bardzo dobre miejsce nie tylko dla osób szukających wysokiego komfortu i bliskości natury, ale także preferujących aktywny wypoczynek. Wybór pięknych tras w odległości czy to spaceru, czy kilkunastu minut jazdy samochodem, jest na tyle duży, że każdy z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie.

Podobne wpisy