szlak

Hotel przy szlaku Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dlaczego warto wybrać takie miejsce?

Tatry to góry, które zachwycają o każdej porze roku i są cenione nie tylko przez Polaków, lecz także przez wielu turystów odwiedzających nasz kraj. Zachwyca ich wygląd o każdej porze roku, począwszy od wiosennej zieleni i kwitnących krokusów, poprzez letnie wędrówki pośród drzew i innej roślinności, aż po jesienne kolorowe liście i zimowe ośnieżone szczyty. Aby poczuć tę niezwykłą atmosferę, warto znaleźć noclegi jak najbliżej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Taka lokalizacja zapewni nam codzienny kontakt z przyrodą, a także bliskość szlaków prowadzących przez malownicze doliny aż na górskie szczyty.

Dlaczego hotel w pobliżu TPN to dobry wybór?

Wybór hotelu z dala od gwarnej miejscowości turystycznej, a bliżej Tatrzańskiego Parku Narodowego zapewnia prawdziwy spokój, ciszę i bezpośredni kontakt z dziką przyrodą. Obszar TPN-u objęty jest ochroną ścisłą, to znaczy taką, która pozwala zachowywać procesy naturalne zachodzące w tym miejscu. Dąży się do tego, by jak najmniej ingerować w nieprzebrane bogactwo flory i fauny tych okolic, a także nie zmieniać form przyrody nieożywionej. Tutaj turysta ma być gościem, który porusza się po wyznaczonych szlakach i stara się nie przeszkadzać otaczającej naturze, ale ją podziwiać.

Zdecydowanie się na noclegi w spokojnym hotelu blisko tak niezwykłego obszaru, jakim jest TPN, pozwala naprawdę wypocząć, zapomnieć o stresie i odzyskać równowagę. Bez trudu można rozpocząć wędrówkę górskim szlakiem, który zaczyna się kilkaset metrów od hotelu. Nie trzeba martwić się, że będą korki albo zabraknie miejsca na zaparkowanie samochodu, bo wystarczy wyjść z hotelu i już rozpoczyna się szlak do pięknej Doliny Małej Łąki czy na przełęcz Przysłop Miętusi, a jeśli pogoda dopisze i mamy wystarczające siły, to możemy nawet zdobyć szczyt Giewontu.

Podobne wpisy